Dopravní studie k vidění na webu města a pozvánka na 11. ZM

Nová dopravní koncepce Šlapanic a Bedřichovic  je k vidění na webu města viz zde. Prohlížejte a připomínkujte zde. Vy jste ti, kteří se ve městě pohybují nejvíce a vy víte, kde vás bota tlačí – kde chybí přechod nebo kde je naopak zbytečný.

V předvánočním čase si udělejte trochu času i na kontrolu chodu našeho města, zúčastněte se ve středu 12. 12. již 11. zasedání Zastupitelstva města. Zajímat Vás může:

  • Agresivní čpavek ze skládky za základní školou

Co udělalo vedení města za 3 měsíce proti silnému zápachu agresivního čpavku ze skládky Sateso, na který si občané v petici stěžovali už v září? Přijďte si to poslechnout. Kromě obyvatel blízkých ulic se agresivní čpavek z odpadu ukládaného na skládce může týkat i našich dětí – škola má totiž ke skládce hodně blízko.

  • Rozpočet obce na příští rok
  • Zveřejňování podkladů jednání ZM předem

Budou chtít zastupitelé za KDU, TOP09 a ČSSD zveřejňovat podklady pro jednání ZM předem? Nebo si najdou opět  další výmluvu?

Každé zasedání je ze zákona veřejné a každý občan má právo se vyjadřovat k projednávaným bodům.  Navíc je podnětům občanů věnován samostatný bod s názvem Diskuse občanů.  Je sice zařazen až na konec programu, takže je lepší si s sebou vzít svačinu, ale jednání zastupitelstva skýtá často i mnoho zábavných okamžiků.
Mezi ty zábavné okamžiky patří noční hlídkování starosty či konspirativní teorie radního J. Zycháčka. To když se starosta na podnět zastupitele, aby zajistil dodržování nočního klidu v okolí Tequila Baru, vážně ptá, jestli má před barem hlídkovat osobně. Naopak radní za TOP09  J. Zycháček většinou začíná větou: „Nechci se nikoho dotknout a nikoho urazit“ …, ale vzápětí urazí, koho může. Kdyby nebyl radním, bylo by možné považovat za  zábavné i jeho konspirativní teorie,  např. když ostatním zastupitelům sděluje, že podobné dokumenty (rozuměj např. sdělení úředníků ÚOOÚ či dodatky smluv s CTP) by kdokoliv s pomocí kopírky mohl vyrobit raz dva.

 A jako bonus můžete vidět pravděpodobně prvního komerčního právníka v naší republice, který zastupuje klienta na vlastní žádost zadarmo (viz odpověd starosty zde). Přijďte se podívat a položte si otázku, zda jsou opravdu právní názory JUDr. Ondruše prezentované na zasedáních ZM tak nestranné?

Celý program zasedání zde.

Takže nezapomeňte na tu svačinu a přijďte se na nás podívat :-)