Něco k Amazonu

Něco k Amazonu

Zpráva o tom, že hejtman Hašek našel pozemky vhodné pro zásilkový gigant Amazon zaujala i šlapanické občany, a to právem. Pokud by měl být Amazon tam, kde navrhuje hejtman Hašek, jistě by to nebylo bez dopadu pro Šlapanice.
Amazonu se důsledně věnuje sousední sdružení Čisté Tuřany, na jeho stránkách najdete nejčerstvější informace. Kromě informace o tom, kde se má Amazon stavět, se dozvíte i to, jestli tam je možné stavět.
Pokud jsou pravdivé informace o ochranném pásmu letiště, bude jistě nesmírně zajímavé sledovat další vývoj. Šlapanický územní plán se totiž také musí zabývat novým ochranným pásmem letiště a tak uvidíme, jestli ho budou muset respektovat všichni, nebo se opět najde mezera v „konzistentních postojích“ úřadů.
Hejtman Hašek a Jihomoravský kraj, zvláště pak například jeho bývalý náměstek pro životní prostředí ing. Václav Horák, by mohli vyprávět, jak je snadné překročit dlouhodobý nesouhlas Ministerstva životního prostředí a postavit první tři haly pro firmu CTP Invest na chráněných půdách. První tři haly CTP Invest na šlapanickém katastru totiž stojí přímo naproti nabízenému pozemku pro Amazon. Na způsob jejich „čisté“ realizace se můžete podívat v reportáži ČT ZDE.

K ekonomické výhodnosti/nevýhodnosti a možné krátkozrakosti JMK ohledně Amazonu více v tisku zde.