Nové obchodní centrum mezi Líšní a Slatinou a méně spojů do Šlapanic?

Nové obchodní centrum mezi Líšní a Slatinou a méně spojů do Šlapanic?

To jsou novinky, které se  budou v brzké době dotýkat i šlapanických občanů.

Mezi Líšní a Slatinou má vzniknout nové obchodní centrum, převážně se bude stavět na katastrálním území obce Podolí, která ve svém územním plánu s touto výstavbou počítá. A již se těší se na příjmy do své obecní kasy. Mírně rozladěně se k tomuto záměru staví starostové městských částí Slatina a Líšeň, jejichž čtvrti naopak ponesou větší část dopravního zatížení. Území leží totiž blíže Slatině a Líšni než Podolí. Líšeň se navíc obává, že se jí kvůli novému obchodnímu centru na podolském katastru nepodaří zužitkovat nevyužité plochy po Zetoru. Přednost by sice logicky mělo dostat již znehodnocené území, které by získalo nové využití, pro investora je však samozřejmě finančně výhodnější stavět na zelené louce. Náměstek primátora Brna,  ing. L. Macek, známý především díky černé stavbě své chaty na brněnské přehradě, se však domnívá, že  investor přispěje k řešení místní dopravní zátěže. Více se dočtete zde.

Zahuštění již tak problematické dopravy může přinést i plán Brna, které chce šetřit na veřejné dopravě, a to  i na trolejbusech do Šlapanic: „snížení počtu 
spojů linky 31 do Šlapanic s částečnou náhradou trolejbusovou linkou 33 a autobusy v části trasy linky 31 Hlavní nádraží – Slatina, Krejčího“ více na iDnes.cz. Věříme, že vedení naší obce je o celé situaci informováno a nepochybně s městem Brnem intenzivně jedná.