Připomínky k návrhu ÚP Šlapanic už jen do 7. 4. !

Připomínky k návrhu ÚP Šlapanic už jen do 7. 4. !

Už jen pár posledních dnů zbývá na podání připomínek k návrhu nového územního plánu Šlapanic. Připomínky můžete podat prostřednictvím našeho webu, pro jejich plnohodnotné podání doporučujeme připomínky vytisknout (při odeslání se nabídne tlačítko s tiskem), podepsat, doplnit datum narození a odevzdat na podatelně MěÚ Šlapanice (Šlapanice nebo Opuštěná, Brno).

K návrhu ÚP se ještě vrátíme krátkou úvahou na téma průmyslové zóny CTPark Šlapanice.

Na zasedání zastupitelstva jsem požádala vedení města a zastupitelstvo, aby přehodnotili záměr na průmyslovou zónu a upustili od ní.

Důvody?

1) Velká část občanů Šlapanic se zónou nesouhlasí, nikdo nechce bydlet v sousedství průmyslové zóny. Naopak občané oceňují na Šlapanicích klidné a příjemné bydlení!

2) Průmyslovou zónu se radnice pokouší realizovat už minimálně 12 let. Za tuto dobu nepřinesla radnice žádnou zásadní argumentaci, kterou by mohla názor občanů zvrátit. Naopak, stále vyplouvají na povrch nové a nové problémy, které realizace zóny představuje či přinese. (utajované smlouvy apod.) Je tedy očividně načase tuto myšlenku opustit. Poslední hlavní argument „děláme to kvůli obchvatu“ je také směšný. Za tu dobu mohly mít Šlapanice peníze na obchvat zajištěný z jiných zdrojů, ale to by musela radnice usilovat o obchvat se stejnou intenzitou, s jakou usiluje o průmyslovou zónu.

3) Radnice se pokouší o realizaci zóny proti zákonům České republiky na půdě mimořádné kvality. Dokud bude platit zákon o ochraně zemědělského půdního fondu a dokud bude Ministerstvo životního prostředí tento zákon respektovat a půdu chránit coby veřejný zájem, je zóna jednoduše mrtvá. Ne, že by se KDU-ČSL či CTP Invest nepokoušely tento postoj MŽP zlomit!

4)  Radnice nehájí veřejný zájem Šlapanic, ani nejedná v jejich prospěch. Kdyby radnice jednala ve veřejném zájmu, pak by porovnání Amazonu a Šlapanic nebylo tak tristní. Firma CTP Invest Brnu za 21ha nabízí příspěvek ve výši cca 90milionů Kč, Šlapanicím za 200ha cca 8 milionů Kč! (Možná jsme zapomněli na příspěvek na monitorovací stanici za 300 000,- Kč – ale taky Vám to připadá srandovní, že?)

Na zasedání dnes od p. Vavra (KDU-ČSL)  zaznělo, že občané Šlapanic už referendum o průmyslové zóně měli – v minulých komunálních volbách. A dali většinu hlasů KDU-ČSL, ČSSD a TOP09, které se v koalici pokouší zónu prosadit. Čisté Šlapanice skončily „jen“ druhé.  Ano, je to tak – ale opravdu občané v komunálních volbách hlasovali o průmyslové zóně? A jak o ní budou hlasovat v letošních komunálních volbách? A hlavně nebude už pro šlapanické občany pozdě?

Michaela Trněná