Územní plán Šlapanic – extrémně důležité podzimní volby!

Územní plán Šlapanic – extrémně důležité podzimní volby!

Na úvod informací o územním plánování je třeba si uvědomit jednu velmi zásadní věc: ať tak či onak, nový územní plán bude schvalovat nové zastupitelstvo Šlapanic (21 zastupitelů), které bude zvoleno v podzimních komunálních volbách 2014.
Nyní v zastupitelstvu rozhoduje koaliční většina 12 zastupitelů (koalice KDU-ČSL, T0P09, ČSSD a Zdravý rozum (nově ANO). Tato koalice schvaluje průmyslovou zónu bez ohledu na názory občanů Šlapanic. Klidné a příjemné bydlení občanů Šlapanic bez průmyslové zóny za zády hájí v zastupitelstvu průběžně stále jen 4 zastupitelé za Čisté Šlapanice.

Podzimní komunální volby ale mohou změnit poměr sil v zastupitelstvu a fakticky rozhodnou o budoucnosti Šlapanic. Pokud u moci zůstane KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD se Zdravým rozumem (nově transformovaný do ANO), bude schválen územní plán se zónou. Rozhodovat o budoucnosti Šlapanic se tedy bude teď a tady – v říjnu 2014. Žádné další šance nebudou a je na osobním přístupu každého z nás, jestli dorazíme k podzimním volbám a jak budeme volit.

Konkrétně se nyní podle informací z odboru územního plánování MěÚ Šlapanice shromažďují stanoviska dotčených orgánů. K návrhu územního plánu pro společné jednání úřad obdržel celkem 342 připomínek.

Kvůli svému postupu muselo naše město vrátit 1, 5 milionu Kč, které získalo z dotace MMR na přípravu nového územního plánu viz dopis MMR – vrácení peněžních prostředků dotace . Získanou dotací přitom starosta J. Klaška (KDU-ČSL) argumentoval, když jsme ho upozorňovali na to, že zrušením konceptu přijde město o 1, 5 milionu Kč viz ZDE.
Takže nyní je to tak, že město nemá ani koncept, ani 1, 5 milionu dotace a ani nový územní plán.
Prohospodařené peníze města potom samozřejmě chybí jinde.

O dalším postupu vás budeme samozřejmě informovat.