Dopis starostů obcí hejtmanovi naleznete zde.
Jihovýchodní tangenta má protnout památkovou zónu Slavkovské bojiště – přímo pod Mohylou míru.Kromě , narušení krajinného rázu – nevratného zničení typické venkovské krajiny a zvýšené dopravy lze očekávat, že tak jako jiné významné dopravní stavby sebou ponese i další důsledky – rozšíření průmyslových a logistických center podél významných dopravních staveb je neoddiskutovatelným faktem.
Jihomoravský kraj přitom. ve svém vlastním Programu rozvoje JMK uvádí Slavkovské bojiště jako jednu z možností rozvoje turistického ruchu kraje a současně se chystá toto chráněné území zásadně narušit. Budou však turisté opravdu zvědaví na pohled na čtyřpruhovou komunikaci zaplněnou vozidly. Nyní se nabízí z Mohyly míru pohled na osídlenou krajinu, stále ještě se však na ni dá dívat.
K Výzvě starostů hejtmanovi se připojila i Československá napoleonská společnost dopisem hejtmanovi, upozorňuje také na obavu starostů z možného „fatální zásah udo chráněného území Slavkovského bojiště“. (Dopis ČSNS zde).
Mementem mori toho, jak obce dokážou nakládat s turistickým potenciálem Slavkovského bojiště, je plechová hala lakovny v těsné blízkosti kopce Žuráň. Pozemky pod halou prodal jeden z bývalých starostů Šlapanic, otazník nad změněným územním plánem obce a následným územním rozhodnutím pro tuto stavbu by se měl stát vykřičníkem pro Mohylu míru. Trasu Jihovýchodní tangenty najdete ve 2. Návrhu Zásad územního rozvoje JMK.
Nejnovejší komentáře