Ekotendr zajímá i Šlapanice – kvůli ICECu. Nyní končí…

Premiér Nečas oznámil, že ekotendr končí.

Potvrdil tak spekulace: „…V zákulisí supertendru na likvidaci starých ekologických zátěží se odehrává nebezpečně čilý ruch. Vypadá to, jako by se zásadním způsobem přeskupovaly síly. Není příliš od věci si myslet, že se připravuje varianta s únikovou cestou pro premiéra Petra Nečase. V duchu úsloví: Aby se ministr financí Miroslav Kalousek a podnikatelé protlačující ekotendr nažrali a premiér Nečas zůstal celý.“ (celý článek zde).

Ekotendr vzhledem ke své ceně vzbuzuje spoustu pochybností a dohadů a sporů. Ministr Kalousek už včera tj. 19.10. oznámil oznámil své rozhodnutí nepodpořit vítěze ekotendru – viz zde.

„V případě ekotendru stát nakupuje – od prázdné společnosti. Podle údajů z výroční zprávy společnosti Marius Pedersen Engineering, a. s., za rok 2010 tato společnost nemá jediného zaměstnance a za loňský rok vytvořila účetní ztrátu ve výši více než milion korun (viz příloha). Nemá žádnou minulost, účelově ji založily vlivové firmy na ekologickém a finančním trhu – Česká inženýrská, a. s., a rakouská VCP Environment Holding GmbH. Nikdo za ni neručí, její akcionáři ji mohou kdykoliv jedním příkazem zlikvidovat.“ Takový byl rozbor nabídek v článku s názvem „Důkaz ekotendrem: zakázky vyhrávají překupníci v  České pozici.

Ekotendr zajímá i Šlapanice, protože je do něj zařazena i případná asanace ICECu.

Pro Šlapanice to znamená oddalování přístupu k financím, které by měly zajistit pokračování sanace ICECu.