Otevřená zahrada

Otevřená zahrada

Náš spolek začal připravovat projekt Otevřené zahrady ve Šlapanicích.

Co je to otevřená zahrada? Příklad velkorysé a opravdu otevřené zahrady najdete v Brně, v Nadaci partnerství, kde jsme se částečně inspirovali viz ZDE.  Pro Šlapanice ale uvažujeme o něčem menším a civilnějším: společné místo pro maminky a tatínky s dětmi, kteří by společně chtěli založit a využívat zahradu. Třeba proto, že bydlí v bytě a sami zahradu nemají, ale chtějí svým dětem ukázat, jak se sázejí a pěstují rostliny, jak chutná vlastnoručně zasazená a sklizená zelenina. A kteří jsou ochotni pro to něco i udělat.

S podporou města jsme Šlapanice jsme vytipovali několik míst, jako nejvhodnější se zatím jeví městský pozemek Líchy, mezi Kolíbkou a ulicí Těsnohlídkovou.

V tuto chvíli bychom potřebovali reakce občanů, spolků či různých zájmových skupin, zda by o Otevřenou zahradu byl zájem, zda by byli ochotni se podílet na její přípravě i realizaci.

Máme mnoho nápadů: např. ovocný sad s posezením, s ohništěm, grilovacím místem, záhonky s bylinkami, vysázení keřů, případně „pronájem“ záhonů. A možná by někdo měl zájem v Otevřené zahradě ukázat dětem, jak se chovají včely nebo i jiná zvířata.

A tak jestli máte nějaký nápad nebo zájem, neváhejte nás co nejdříve kontaktovat.  Děkujeme za jakoukoliv reakci.

Kateřina Migdauová (migdauova@gmail.com)

Tereza Bednářová (tereza.bednar@gmail.com)