Čím drží Jan Střechovský poslance a starostu J. Klašku u zdi?

Čím drží Jan Střechovský poslance a starostu J. Klašku u zdi?

„…On totiž nic neudělal, my jsme si všechno dostatečně vysvětlili, projednali jsme to už mockrát a víc už se o tom opravdu bavit nechceme, J. Střechovského odvolávat není třeba.“

Zhruba tak by se dal shrnout výsledek projednávání návrhu Čistých Šlapanic na odvolání Jana Střechovského (Zdravý rozum, nově ANO) z funkce zástupce města ve sdružení vlastníků pozemků s názvem Sdružení průmyslová zóna Šlapanice (dále SPZŠ).

Naše důvody? Podpisy smluv bez vědomí šlapanické radnice a sjednání osobní odměny od investora průmyslové zóny, firmy CTP Invest. Všude jinde by to dozajista stačilo k odvolání takto „šikovného“ zástupce kohokoliv z čehokoliv. Ve Šlapanicích se radnice zpěčuje už 3 roky o celé záležitosti otevřeně promluvit, projednat a vyvodit důsledky.

Svým způsobem se nemůžeme například starostovi J. Klaškovi, nově také poslanci Parlamentu ČR za KDU-ČSL divit. Přiznat, že nemám pod kontrolou svého podřízeného, není jednoduché. Na druhé straně ruku na srdce, kdyby kdokoliv z nás byl poslancem Parlamentu ČR, riskovali byste svou pěknou, politickou kariéru kvůli někomu, kdo nemá dost zdravého rozumu, aby vás informoval, že podepisuje nějakou smlouvu? Určitě ne. Takže čím drží pan Jan Střechovský našeho pana starostu a s ním celou koalici KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD tak hezky u zdi? Proč se ho bojí hodit přes palubu? Co by mohlo při odhazování nepohodlné osoby vyplout na povrch? A pro koho bylo určeno těch 100 milionů, které se za nenápadnou smlouvou a jejím dodatkem skrývaly? Město Šlapanice, ani jiní vlastníci pozemků to být nemohli – to by jim totiž jistě někdo tu dobrou zprávu, že budou mít o 50,-Kč za metr čtvereční  navíc, řekl.

Při projednávání našeho návrhu zaznělo několik pěkně protichůdných informací:
pan Střechovský tvrdil, že žádné peníze nedostal, radní J. Zycháček (nyní TOP09, v minulosti člen Střechovského volebního uskupení Hnutí pro rozvoj Šlapanic) naopak tvrdil, že pan Střechovský peníze dal na dobročinnou akci a že je přece normální brát odměnu za vykonanou práci.  S tímto tvrzení naprosto souhlasíme, ale normální by bylo, kdyby pana Střechovského platilo město, a ne firma CTP Invest.

Paní zastupitelka J. Jachymiaková (KDU-ČSL) ubezpečila všechny, že Kontrolní výbor se situací zabýval a neshledal pochybení. Jak by mohl, když je většinově obsazen lidmi z koalice KDU-ČSL, TOP09 a ČSSD.

Starosta J. Klaška tvrdil, že vše bylo dostatečně projednáno. Ale zkuste kdekoliv v zápisech města či prohlášení Rady města najít vysvětlení. Ono prostě žádné přijatelné neexistuje.

Sdružení podle některých funguje, podle jiných nefunguje. Tajemník MěÚ Šlapanice a předseda sdružení a významný vlastník pozemků pod průmyslovou zónou celý pink ponk pobaveně sledoval, aby nakonec na přímý dotaz, zda sdružení funguje nebo ne, lišácky zastupitelům a občanům sdělil, že „registrace sdružení“ nebyla zrušena.

A na naši žádost, aby smlouva a dodatek byly přiloženy k zápisu jednání zastupitelstva J. Střechovský drze kontruje, že jedině za podmínky, že Čisté Šlapanice prozradí, kdo nám poskytl smlouvu a dodatek. To je totiž pro Střechovského a spol. velmi důležitá informace.

A protože ověřovateli zápisu byli radní za KDU-ČSL M. Králová a radní J. Zycháček za TOP09, tak se nelze divit tomu, že ona smlouva a dodatek k zápisu 19.ZM přiloženy nejsou. Odůvodnění? Nesplnili jsme požadavek J. Střechovského a „nepráskli“ jsme svůj zdroj.

Náš záznam projednání tohoto bodu najdete od 1:08:11 ZDE.

Nechají se voliči na podzim dále tahat těmito výtečníky za nos?

 

2 Komentáøe

  1. dejte to na starost policii ona tu korubci určitě objevy určitě těch veci bylo ve Šlapanicich vice****

    • Dobrý den,
      bohužel policie ČR už tuto záležitost odložila – naše zákony jsou tak děravé, že tyto případy jimi hravě projdou a proto je důležité, aby se zapojili a angažovali občané a dobře vybírali, kdo je bude zastupovat.