Konec cenzury ve šlapanickém Zpravodaji?Ale musí přijít shůry :-)

Konec cenzury ve šlapanickém Zpravodaji?Ale musí přijít shůry :-)

To by mohl být výsledek připravované novely tiskového zákona. Lokální politikové, a to nejen ti šlapaničtí si udělali z radničních či krajských médií propagační příležitosti pro sebe.

„Nová ministryně kultury Alena Hanáková si chce došlápnout na radniční a krajské noviny, které místo vyvážených informací nabízejí jen hlásnou troubu právě vládnoucích politiků.“ ….

 „Dochází k situacím, kdy je na lokální úrovni omezována svobodná soutěž politických sil. Vyskytují se časté případy, kdy tato periodika obsahují a prosazují pouze názory rady obce resp. politických sil v ní zasedajících a tvrdě zamezují přístupu jiných stanovisek než ‚vládnoucích zastupitelů‘,“ zdůvodňuje novelu resort kultury.

 „Nepohodlné příspěvky zastupitelů a čtenářů bývají redakcí těchto tiskovin odmítány, respektive nejsou vůbec publikovány,“ dodává.

celý článek aktuálně.cz z 30.1. 2012 naleznete zde.

Připravovaná novela tiskového zákona má své mouchy: chce možnost publikovat názory bez cenzury zajistit především politikům, občané, občanská sdružení či jiná uskupení přijdou při novele zkrátka a publikování svých názorů zaručeno nemají.

TOP 09 to myslí dobře a vydává se správným směrem. Ještě by si měla pohlídat, aby cenzuru nedělali její vlastní členové, jak je tomu ve Šlapanicích, kde cenzuru v redakční radě zajišťuje a podporuje Pavel Horák, místostarosta za TOP 09 již druhé volební období viz například zde.

Cenzurovaná značka obce Šlapanice