Stihli jsme jednu z posledních losovaček v republice

Stihli jsme jednu z posledních losovaček v republice

Svazku pro vodovody a kanalizace Šlapanicko se zřejmě povedl husarský kousek, když Ministerstvu financí ČR těsně pod rukama proklouzl pravděpodobně s jednou z posledních losovaček v republice. Tak to alespoň vypadá podle po přečtení tiskové zprávy MF ČR, ve které se praví, že ministerstvo již loni v listopadu požádalo všechny řídící orgány operačních programů (tedy kraje a ministerstva) o zastavení losovaček (celá  zpráva zde). Svazek Šlapanicko je tak jedním z mála, kteří si losovačku ještě prosadili.

Od dnešního dne (1.4. 2012) začíná platit novela zákona o veřejných zakázkách, která losovačky zakázala jako jeden z možných korupčních a netransparentních prvků v procesu zadávání veřejných zakázek.  „Vláda si od novely zákona slibuje omezení korupce a transparentnější vynakládání peněz daňových poplatníků. Vítězné firmy budou muset například zveřejnit subdodavatele, kteří dostanou přes 10 procent z ceny zakázky. Ruší se takzvané losovačky, mají zmizet výběrová řízení šitá na míru konkrétní firmě…“ (celý článek Patria.cz zde.)

Losování ve Svazku Šlapanicko již pravděpodobně proběhlo. Jsme zvědaví na firmy, které byly šťastnou náhodou vylosovány, i na  to, jak si povedou dále.

 

1 komentáø